Šv. Agotos Duonos diena

 

Š. m. vasario 4 d. lopšelyje – darželyje buvo minima Šv. Agotos, Duonos globėjos, diena. Nuo seno lietuviai garbino ugnies deivę Gabiją ir kasdienį maistą – duoną, o atėjus krikščionybei ši šventė buvo sutapatinta su Šv. Agotos varduvėmis.

 Renginio metu bendrosios praktikos slaugytoja Audronė supažindino su šventės tema, kokių rūšių yra duonelės, kuo jos skiriasi, ir kodėl yra gerbiamos ir mylimos. Vėliau visuomenės sveikatos specialistė Aurelija papasakojo duonelės kelią nuo lauko iki stalo, lygino „senovinį“ duonos kelią su „šiuolaikiniu“. Vaikai susipažino su jos gamyba, iš ko ir kaip ji daroma.

Duonelė šią dieną yra šventinama ir gerbiama, todėl į įstaigą atvykti buvo pakviestas ir kunigas Stanislovas iš Šv. Ignaco Lojolos bažnyčios. Jis vaikams papasakojo apie senas lietuvių liaudies tradicijas ir papročius – kodėl duonelė laikoma šventa ir kaip švenčiama Šv. Agotos šventė. Kartu su renginio dalyviais sukalbėjo maldą, pašventino duoną.

Renginio pabaigoje vaikai turėjo galimybę paragauti skirtingų rūšių duoną, prisiminti, ką ant jos galima užsidėti, kad ji būtų dar labiau gardesnė. Šventės dalyviai neliko be dovanų, kiekvienas gavo po šventintą duonos gabalėlį, kuris saugos jų šeimos narius ir namus.

Visuomenės sveikatos specialistė Aurelija Mickutė

                   

ŠIAULIŲ SANATORINIS L-D „PUŠELĖ“
Įstaigos kodas 190525664
Mokymo kalba – lietuvių
Mokymo forma – dieninė

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Direktorė – Florina Varkalienė

Adresas – Z. Gėlės g. 6, Šiauliai
Telefonas – 8 (41) 523779
El. paštas – sld.pusele@splius.lt
Steigėjas – Šiaulių miesto savivaldybė

2020 © Šiaulių sanatorinis l-d „Pušelė“